Happy End ®

Happy End || Nieistniejąca więź

Świat wirtualny potrafi wyciągnąć z nasz wszystkie emocje. Kiedy już powracamy do rzeczywistości, dla najbliższych pozostawiamy jedynie głęboką pustkę i apatię. Zaczynamy wybierać pomiędzy tym co przyjemne, a tym do czego zmusza nas codzienność.

Happy End zestawia dwa skrajnie od siebie oddalone obrazy. Awers ukazuje bogatą rodzinę z dobrą perspektywą, rewers więź rodzinną, której jedność stanowią wyłącznie więzy krwi. Zdaje się, że podczas wspólnych posiłków są oni dla siebie grupą nieznajomych, spełniają powinność wyznaczoną przez los, nie starając się poznać siebie nawzajem.

Z czasem w ich relacji rodzi się strach, który sznuruje ich języki kosztem zerwanych więzi rodzinnych. Bohaterowie uciekają przed nimi, zmierzając w sobie tylko znanym kierunku, uznając drogę za ich plecami za obowiązek, zmuszający do byle jakiej refleksji.

happy end

Życie poszczególnych bohaterów stanowi pasmo błędów i próby zapomnienia o nich, jednak jak wiadomo, wszystko czego w przeszłości doświadcza człowiek, buduje charakter dnia dzisiejszego, który z kolei warunkuje przyszłe życie. Tworzy się przez to zamknięte koło, gdzie zło na zawsze pozostanie złem, a utracone szczęście wciąż będzie wymykać się z rąk.

Barwny świat zewnętrzny, jego skrawki codzienności mogą mylnie stworzyć złudzenie życia, jakiego sami chcielibyśmy doświadczać. Wprawny obserwator zwróci jednak uwagę na skostniały ton wewnętrznego echa, które rozbrzmiewa tak wyraźnie w domu rodzinnym Laurentów.

Słowem „fetor”, który z dalekiej odległości jest niezauważalny, ale z każdym kolejnym krokiem, kolejną sceną, razi i zniechęca coraz mocniej. Happy End to świat pozorów, jakie każdy z nas odnajdzie w swojej rodzinie, wśród znajomych czy zwyczajnie obserwując przypadkowych ludzi. Przecież każdy skrywa tajemnice – choćby jedną – której nikt nigdy nie pozna.

 

Zobacz moją recenzję na:

Bez tytułu

 

 

 

COPYRIGHT © 2018. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s