Brak słów: Destino

Destino || Opowieść wyobraźni

Czas zawiera w sobie więcej niż pozornie nam się wydaje. Wypełnia go niezliczona gama emocji, twarzy, doświadczeń i zadań. Skrupulatnie łączy wszystkie ludzkie schematy zachowań, miesza tylko sobie znane warianty stereotypów i słabości, tworząc dzieło wypełnione każdą sekundą naszego życia, zwaną niekiedy przeznaczeniem.

Destino, pierwotnie miało powstać jako pełnometrażowa animacja, jednak twórcy (Walt Disney i Salvador Dali), może na nasze szczęście nie doprowadzili sprawy do końca. Ową opowieść wypełniają symbole pełne gracji i obraz pozwalający zapomnieć o otaczającej nas przestrzeni, obraz który swoją wyrazistością przysłania wszystkie uczucia niepotrzebne do pojmowania sensu w historii Destino.

Wpadamy w surrealistyczny świat codziennej rzeczywistości, w której każdy z nas odnajdzie cząstkę różnych symboli ludzkich zachowań. W postaci kobiety odnajdziemy dobrze nam znaną delikatność i wrażliwość, mężczyznę określa jego siła charakteru oraz uległość względem kobiecych wdzięków. Ich historia roztacza przed nimi szereg trudności, jednak ich wyobraźnia wciąż splata losy w upragnioną jedność, której upływający czas wyznacza początek i koniec.

Walcząc o harmonie, walczą o upragnione, choć nieokreślone marzenie. Ich uczuć nie określa jedno pokolenie i jedno życie. Wydaje się, że para mija się z przeznaczeniem, lecz ono wciąż, pomimo upływającego czasu, nie daje o sobie zapomnieć.

Destino obrazuje to czego nie można dotknąć i zmierzyć. Zawiera jedynie zagadki, a kluczem do ich rozwiązania jest wyobraźnia, której kształt definiujemy sami.


 

 

 

 

COPYRIGHT © 2018. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s