Fantastyczna kobieta ®

Fantastyczna kobieta || Karma

Strumień szczęścia płynący nieprzerwanie w nieznanym sobie kierunku, z biegiem czasu znajdzie swój koniec. Nurt błogiej beztroski, uzupełniony ulotna wonią zrozumienia, prędzej czy później musi stawić czoła szerszej perspektywie, wpadając w morze rzeczywistości, lub też stając się częścią wodospadu upaść na samo dno i ukryć konsekwentnie swoją porażkę za mgłą.

Historia w reżyserii Sebastiána Lelio, to opowieść o serii porażek w każdej podejmowanej walce.  Brak w tym pojedynku i zwycięzców, gdyż ilekroć dana postać bliska jest upragnionej glorii, zaraz oddala ją od niej ludzka słabość, o której istnienie dba poczucie własnej racji i społeczny wskaźnik dobrego smaku. Tak skonstruowane postacie lewitują w świecie obrazów pierwotnych i bezpiecznych.

Sekret Mariny Vidal stał się czarą goryczy, do której każdy dodawał własną cząstkę żalu i bezradności. Był dla wrogich jej ludzi jedynym argumentem, w którym odnajdywali słuszność swoich działań, przez co stosowane przez nich skrajności, posunięta tak daleko, doprowadziła do zatracenia jakiejkolwiek empatii. Starając się pogodzić z tragedią zapomnieli o osobie, której dotyczyła ona w równiej mierze, odrzucali przez to jedyną cechę ludzkiego charakteru świadczącą o ich człowieczeństwie – wyrozumiałość.

fw

W całej tej historii bez winy nie pozostaje także i główna bohaterka, to dzięki niej Orlando zostawia żonę i rodzinę. W zasadzie możemy odnieść wrażenie, że dla dobra Mariny odsuwa się od nich kompletnie, dając dowód swojego oddania i miłości porzuca wcześniejsze życie, jednak konsekwencje jego wyborów, jego przeszłości omijają go, ich główną ofiarą staje się nowa wybranka, płaci cenę doprowadzającą ją do kryzysu tożsamości, nad sam skraj przepaści. Staje twarzą w twarz z demonami, które w jej mniemaniu pokonała właśnie dzięki Orlando.

„Samotność” wyznacza przeszłość i przyszłość historii Mariny Vidal. Jej teraźniejszość, utożsamiana z historią zawartą w „Fantastycznej kobiecie” przypomina setki innych, może nawet bardziej dramatycznych i wzniosłych. Fabuła, w której widzowie nie poznali by sekretu bohaterki, nie zawierała by w sobie niczego wybitnie przyciągającego uwagę, jednak jej przyszłość, droga jaka zaprowadziła ją na ścieżkę gdzie poznała Orlando, świadczy o jej silnym i niestrudzonym charakterze. Na nowo podejmuje kolejną walkę z tym samym wrogiem i zarówno przeszłość, i przyszłość w tym pojedynku pozostawiają ją samotnie.

 

Zobacz moją recenzję na:

Bez tytułu

 

 

 

COPYRIGHT © 2018. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s