Brak słów: MORE

MORE  ||  W pogoni za szczęściem

Przychodząc na świat otrzymujemy trzy prawa: do życia, wolności i poszukiwania szczęścia, reprezentują one zgodnie intelekt, serce i wyobraźnie. Co jeżeli jedno z tych praw okaże się utopią, a cel do którego dążyliśmy całe życie, okaże się zwykłą pomyłką. Co jeśli wszystko, pomimo szerokiej palety barw, nadal pozostanie mdłą szarością, zwaną potocznie życiem.

Historia Osborna – choć niedługa – określa mechanizm buntu, ambicji, sukcesu i na końcu porażki. Obraz jest metaforą nas samych, nas jako ludzi i społeczeństwo. Nasz hedonizm, który w gruncie rzeczy, jeżeli coś zmienia, to jedynie przynosi ulotne poczucia szczęścia, tak nietrwałe jak mydlana bańka.

Los jaki spotyka bohatera MORE, to nieprzyjemna wędrówka po obrazie psychiki człowieka. Przeciętność rodzi w nas bunt, ten z kolei tworzy plan, którego cel jest zwykle określony indywidualnie i w największym stopniu ociera się o starą, i dobrze znaną szerokiej publiczności zazdrość, a dzięki niej nawet najszersze horyzonty, potrafią skurczyć się diametralnie.

Kolejno po planie ustalamy najczęściej naszego wroga, przez co wydaje nam się, że jest on jedynym symbolem dzielącym od celu. Powiedzmy, że znajdziemy w sobie tyle odwagi, aby przezwyciężyć wszystkie przeciwności, to co znajdziemy na końcu tej drogi, zależy od każdego z osobna, jednak jak pokazują dzieje świata, najczęściej to czego szukamy najbardziej znajduje się obok nas, a wszystko co mamy oprócz tego, to jedynie marność, zaprogramowana w nas by ślepo do niej dążyć.

Zatem podsumowując, ludzie mają do dyspozycji cztery cechy otwierające wszystkie szyfry życiowych zagadek i niejasności. Tylko od nas zależy kim będziemy w przyszłości i czy twarz przed lustrem wciąż pozostanie obliczem osoby, którą ukryta wewnątrz odwaga, intelekt, serce i wyobraźnia doprowadziły do upragnionego szczęścia.


 

 

 

 

 

COPYRIGHT © 2018. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s