Brak słów: The Maker

The Maker || Cząstka Boga

Barwny i dosadny obraz uzupełniony muzyką potrafi być o wiele bardziej wymowny niż najdonioślejszy krzyk. Dowodem na słuszność tej tezy jest animacja The Maker, ukazująca sens ludzkiego życia w zaledwie 5 min. Podstawowa rola człowieka, prymitywnej komórki społecznej XXI w., została wyniesiona do rangi absolutnej, wprost boskiej i zapomnianej zarazem.

W przeciągu trwania tego krótkiego obrazy, przed oczami widza powstaje wiele cech ludzkiego charakteru. Pośpieszani upływającym czasem, staramy się wpasować w określony przeszłością schemat, kolejno jego presja stwarza wrażenie rychłego niepowodzenia, które prowadzi nas na skraj wyczerpania i wyobraźni, wtedy nie pozostaje człowiekowi nic poza samym sobą, nic poza przypadkiem pchającym nas do niekonwencjonalnych rozwiązań i działań. Efektem są dwie, jakże oczywiste ścieżki: powodzenie lub jego brak.

Jeżeli – na nasze szczęście – przypadek zawiedzie nas na tą pierwszą z dróg, nasz cel staje się realny i rzeczywisty, choć nie mamy zbyt wiele czasu na fascynacje, ponieważ ścieżka okazuje się dłuższa niż początkowo zakładaliśmy. Jednak nie każdy koniec jest ostatecznością. Nasz ostatni krok może być wskazówką dla tych, którzy idą po naszych śladach.

Istnieje też i rewers. Nie wszyscy odniosą sukces i osiągną co zamierzają. Według wizji, przedstawionej w animacji, pokonani po prostu znikają bez śladu, nie pozostawiając po sobie nawet najmniejszego wspomnienia, będącego dowodem życia w przeszłości.

The Maker niesie w sobie obraz najszczerszego szczęścia i schowanego za kulisami powodzenia bezszelestnego zanurzenia w zapomnienie.  Akt tworzenia, niezależnie od skojarzeń związanych z tym słowem, nadaje życiu sens i formy odtwarzaną latami.

 


 

 

 

 

COPYRIGHT © 2018. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s